26 Haziran 2014 Perşembe

Tutkularsızlık

 
   Ne istediğini bulmak için dışarıya değil tam içine balacaksın.Gerçekten kim olduğunu anlamalısın.Biz ki her yeni doğan gün fikirleri,yapmak istedikleri değişen yaratıklarız.Bizi ney? neler? heycanlanrırabilir?
Gibi sorular...sormayacağım tabi ki.Sormayız kendimize,sevmeyizde pek içten duygularımızı.Yoksa fazla mı duygusuzlaşıyoruz.Bence kendimizi unutuyoruz.Tutkularla yaşanmalıdır.Bilmiyorum sizde nasıl oluyor.Her sabah uyandığımda mutsuz,huzursuz dahi uyansam ki (böyle uyanmamaya çalışıyorum mümkün olduğunca) tutkularım geliyor aklıma umutla gözlerimi açıyorum güneşe.Evet belkide ün içinde kaybedebiliyorum onları ama Kalbimde hep.
     Bazen de hayal kurarken kendini frenleyen insanlar görüyorum.''Ya saçmalama olum hayalinde bi dozu vardır kim olduğunu unutma,imkansız olmaz.'' diyenler yokmu! Evet bencede kim olduklarının farkında değiller.Belkide değiliz ben olmamaya çalışıyorum.Hayal gücümüzü farkettiğimiz anda bu tür engelleri aşabiliriz.Belki de birşeyi istediğimiz zaman hata yapmaktan,hayal kırıklıklarından korkuyoruz.Unutmayalım ki hiçbirşey yapmamak bile hata yapmak olabilir.
     Tutkularımızı bulalım sizi bekliyorlar yola koyulmak için evet evet çok ciddiyim ben.Düşüncelerimizin bile verdiği o hissiyat,sıcaklığı hissedeceksiniz.Sevginiz artacak belkide yakın çevrenizden evrene.Sevgi sonsuzdur sınırlandırmayın.Devam devam daima ileri.      
                                 
                                                                                              mihrabilir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder